PODZIEL SIĘ
fot. Pixabay.com

Policjant ze śródmiejskiego wydziału operacyjno–rozpoznawczego zatrzymał 25-latka poszukiwanego listem gończym. Funkcjonariusz podjął interwencję w sobotnie popołudnie, w dniu wolnym od służby, podczas robienia zakupów w jednym z centrów handlowych na Targówku.

W sobotnie popołudnie w dniu wolnym od pracy policjant ze Śródmieścia wybrał się na zakupy do jednego z centrów handlowych na Targówku. Na jednej z alejek galerii zauważył znanego mu z widzenia mężczyznę, który był poszukiwany listem gończym. Miał odbyć karę dwóch lat więzienia za przestępstwa z przeszłości.

Funkcjonariusz wiedział, że Adam K. może zachowywać się agresywnie podczas zatrzymywania, więc o wszystkim powiadomił stołecznego oficera dyżurnego policji, prosząc jednocześnie o skierowanie w to miejsce załogi wywiadowczo-patrolowej.

W oczekiwaniu na wsparcie policjant zauważył, że poszukiwany kieruje się do garażu podziemnego, do swojego samochodu. Wiedząc, że 25-latek w każdej chwili może odjechać, podjął interwencję i po okazaniu legitymacji służbowej oraz przedstawieniu powodu interwencji zatrzymał Adama K.

Chwilę później na miejsce przyjechali mundurowi, który przejęli poszukiwanego. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a następnie został przewieziony do zakładu karnego, w którym spędzi kolejne dwa lata.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Drobna weryfikacja *