Strona główna Aktualności Eko Serca pomagają

Eko Serca pomagają

fot. ZGN Wola

Zakrętkami z dwóch „Serc na zakrętki” fundacja Żoliborskie Stowarzyszenie „Dom Rodzina Człowiek” napełniła pierwsze worki. Środki z ich sprzedaży zostaną przeznaczone na zakup nowoczesnych wózków inwalidzkich i protez dla osób najbardziej potrzebujących, którym fundacja pomaga od wielu lat.

Zakrętkami wypełnionych zostało 19 worków, jeden worek waży ok. 25 kilogramów. Tyle surowca wtórnego udało się pozyskać w tak krótkim czasie. Zebrane w ten sposób odpady przetwarza się w granulat, z którego można zrobić torby, opakowania, meble ogrodowe, worki na śmieci czy nowe zakrętki.

– Cieszę się, że mieszkańcy Woli tak chętnie uczestniczą w zbieraniu zakrętek. Dzięki temu wszyscy uczestniczymy w segregacji odpadów i mamy bezpośredni wpływ na mniejszą ilość plastiku na wysypiskach, a co za tym idzie, zmniejszamy zużycie surowców potrzebnych do wyprodukowania plastiku – komentuje Mateusz Matejewski, dyrektor ZGN Wola.

„Serca na zakrętki” znajdują się w czterech lokalizacjach na Woli: skrzyżowanie ul. Żelaznej i al. „Solidarności” (Żelazna 91), Krochmalna 3, Ciołka 33 oraz skwer Wandy Lurie (Działdowska 8).