Strona główna Aktualności Przedsiębiorcy przekażą wiedzę uczniom

Przedsiębiorcy przekażą wiedzę uczniom

fot. Pixabay.com

Wystartowała siódma edycja Startup Jump – programu, w ramach którego młodzież ze stołecznych szkół spotka się z przedsiębiorcami i dowie, jak zrealizować pomysł na biznes.

Uczestnictwo w Startup Jump pomaga uczennicom i uczniom warszawskich liceów oraz techników rozwijać najbardziej poszukiwane obecnie na rynku pracy kompetencje: przedsiębiorczość, kreatywność i innowacyjność. Program trwa kilka miesięcy. Młodzież bierze udział w warsztatach, które dotyczą budowania kompetencji ułatwiających prowadzenie własnego przedsięwzięcia, rozmawia z praktykami biznesu odwiedzając przy tym warszawskie inkubatory, huby biznesu i co-worki.

Uczniowie i uczennice uczestniczą w webinarach, podczas których kreatywni i innowacyjni startupowcy opowiadają historie swojego biznesu. Młodzi ludzie pracują także nad własnymi pomysłami. W ramach „Mistrzostw Startup Jump” zakładają firmy korzystając ze specjalnie przygotowanego programu symulacji biznesowych.

– Aktywnie zachęcamy młodych ludzi do zakładania własnych firm. Inwestycja w kompetencje młodych warszawianek i warszawiaków to inwestycja w przyszłość naszego miasta. Młodzi ludzie uczestniczący w programie Startup Jump uczą się, jak działać na rynku, podejmują wyzwania, nawiązują kontakty i budują swoją sieć networkingową. Liczymy, że za kilka lat założą w Warszawie świetnie rokujące startupy – mówi Karolina Zdrodowska, dyrektorka koordynatorka ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego w urzędzie miasta.

Obecna edycja programu zakończy się w maju przyszłego roku. W poprzednich wzięło udział ponad 900 uczniów i blisko 70 nauczycieli.